Нова Українська Школа

 ПОЧАТКОВА ШКОЛА

За короткий час УЧНІ перетворились з несміливих першачків  на впевнених «користувачів і модераторів» навчального процесу, стали справжньою «класною» (у всіх сенсах цього слова) РОДИНОЮ зі своїми власними правилами («Великого вуха», «Тихої миші», «Уважних очей») і щоденними рутинами, самі дійшли згоди, як жити разом в одному колективі.

  «Ми разом чуємо, бачимо, думаємо, обговорюємо, дискутуємо, експериментуємо, робимо висновки, працюємо в команді, відпочиваємо, допомагаємо і піклуємось один про одного» — говорять діти.  (Більш докладно …)


5 — 6 КЛАСИ

Згідно з нормою Закону України «Про освіту» (розділ ХІІ, стаття 3, пункт 3) впровадження 12-річної освіти за новими державними стандартами Нової української школи відбувається за таким графіком:

graph

 

У 2022-2023 навчальному році 5 класи гімназії розпочали навчання за новим Державним стандартом базової середньої освіти, у 2023-2024 н.р. — вже 5 і 6 класи здобувають освіту за Державним стандартом НУШ та Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Перехід із початкової школи до середньої є найбільш стресовим для школярів. Тому з метою врахування вікових та індивідуальних особливостей розвитку учнів, новим Держстандартом визначено цикли здобуття базової середньої освіти:

    • адаптаційний цикл – 5-6 класи;
    • цикл базового предметного навчання – 7-9 класи.

Адаптаційний період надає чудову можливість безболісно пристосуватися до нових умов навчання та знизити рівень стресу.

Педагогічний колектив гімназії у 5-6 класах НУШ  впроваджує інноваційні підходи до структури та змісту навчання, учні отримують можливість розбудови власних компетентностей під час уроків: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення. Оскільки типовий навчальний план є варіативним – учителі та батьки можуть самі обирати предмети та інтегровані курси з урахуванням побажань учнів. Самі ж педагоги отримують повну академічну свободу.

Метою нової школи є різнобічний розвиток особистості, яка прагне до самовдосконалення та навчання впродовж життя. В досягненні цієї мети школярам 5-6 класів допомагають класні керівники, вчителі-предметники та адміністрація гімназії.

o_media_1-02-1